Yeni Kia EV6: Tam Elektrikli Otomobil

Kia’nın tam elektrikli modeli olan EV6 hem tasarımı hem de geliştirilmiş teknolojileriyle kullanıcılara sürüş keyfi yaşatıyor. Elektrikli motoruyla da emisyonsuz bir şekilde otomobil kullanmayı mümkün kılıyor. Üstelik bu modelin Prestige ve GT-Line olmak üzere iki farklı versiyonu kullanıcılara sunuluyor. Elektrikli otomobil dünyasında imza niteliği taşıyacak özelliklerle donatılan Yeni Kia EV6, Kia’nın karakteristik detaylarını da üzerinde taşıyor. Yeni Kia EV6 uzun menzilinden güçlü motoruna, geniş iç hacminden göz alıcı dış tasarımına kadar tüm yönleriyle dikkat çekiyor. 

Yeni Kia EV6 Prestige versiyonunda 19” jantlar yer alıyor. Vegan deri koltukların bulunduğu bu versiyonda siyah, gri ve yeşil döşeme rengi seçenekleri mevcut. Araç 8 farklı gövde rengiyle satışa sunuluyor.

Yeni Kia EV6 GT-Line ise özel dış detaylarıyla fark yaratıyor. 20” jantlarla donatılan bu versiyonda çift renk deri döşeme tercihi yapılabiliyor. İki versiyon arasında yan marşpiyel, çamurluk, tampon, hava girişleri ve jant gibi bölgelerdeki tasarım farkları göze çarpıyor.

Fark Yaratan Yeni Kia EV6’nın Öne Çıkan Özellikleri

Elektrikli crossover sınıfındaki Yeni Kia EV6, özellikleri ile yeni bir sürüş deneyimi sunuyor. Yüksek sürüş pozisyonuyla sürücülere güvenli bir konfor alanı yaratıyor. Yolcuların konforunu ise E segmenti seviyesindeki yolcu alanı sağlıyor. Yeni Kia EV6’nın donatıldığı her bir özellik, aracı sınıfının en iyileri arasına sokuyor. Gelişmiş motoru, uzun yol yapma konusunda yüksek performans gösteriyor. Güvenli sürüş sağlayan yeni teknolojilerin yanında multimedya özellikleri de sürüş keyfini artırıyor.

Gelişmiş Elektrikli Motor ve Uzun Sürüş Menzili

Yeni Kia EV6 menzil konusundaki performansıyla da dikkat çekiyor. 77.4 kWh batarya ile donatılan araç, 506 kilometreye kadar yani oldukça uzun sürüş menzili sunuyor. Yeni Kia EV6, bu uzun sürüş sürecinde gelişmiş elektrikli motoru sayesinde yüksek performans gösteriyor.